دوشنبه، ۴ جنوری ۲۰۲۱

 

Barialei Hanifi

 

اظهارات اخیر لطیف پدرا م در مورد ستایش قاسم سلیمانی و احمدشاه مسعود، بازتاب ریشه داشتن در عمقِ اخوانی گری لطیف پدرام می ‌باشد .

 

پدرام در صحبت اش مسعود و سلیمانی را مبارزینِ ضد امپریالیست میخواند، در حالیکه دخالت و نقشه کشی "جهاد" در افغانستان در همان چهل سال قبل توسط رژیم امپریالیستی کارتر و دُکترین بریژنسکی اساس گذاشته شد و الی "انقلاب اسلامی مجاهدینی" چاقتر‌ و فربه تر شده رفت ‌.حقیقت مسلم آنست که بدون حمایت امپریالیسم امریکا و کارکرد «سیا»، "مجاهد" و مسعود نمیتوانستد هرگز به پیروزی(!) برسند.

همچنان در ایران، این امپریالیسم امریکا و غرب بود که در سال ۱۳۵۷ و هنگامهء سقوط شاه، برای جلوگیری از پیروزی چپی ها در انقلاب مردم ایران، سلیمانی ها و رهبران آخوندی اینها را به قدرت رساند و خمینی را رسماً با پرواز طیاره از پاریس به تهران انتقال داد و اکنون نیز این رژیم آخوندی برای پیروزی دموکرات‌ ها در امریکا، مراسمِ جشن و پایکوبی آماده کرده است.

از جانب دیگر، جدا از اینکه حزب پدرام جُز تجزیهء افغانستان، اشتغال برای محوِ نام افغانستان و خراسان خواهی های مضحک چیزی دیگری در بساط ندارد و پیوسته شگاف مخالفت و دشمنی ورزی میان ملیتها در افغانستان را چاق می کند، در ستایش از مسعود و سلیمانی و الگو قرار دادن آنها دو هدف اصلی را دنبال میکند:

اولی - دفاع و ستایش از قاسم سلیمانی این قاتل مستقیم هزاران افغان در جنگ های نیابتی ایران در سوریه جُز در راستای خود شیرینی های پیوسته به گذشتهء پدرام نزد جمهوری آخوندی اسلامی ایران هیچ تعبیر دگری نمیتواند داشته باشد. تمسک جستن به اینکه قاسم سلیمانی یک فارسی زبان بود همانقدر احمقانه است که مثلاً ادعا شود احمدشاه مسعود یک عنصرِ مترقی و دموکرات بود. قاسم سلیمانی نه برای مردم ایران نه برای مردم فلسطین کدام قهرمان بود بلکه وی همان طوری که در بالا ذکرش رفت یک شیادـ سوء استفاده گرِ شیعی مذهب از برادران شعیهء ما در افغانستان بود و بلی! یک قهرمان برای حزب اللهی های لبنان و تروریستهای حماس در فلسطین بود. بناً سلیمانی حتی در همان چهارچوب شوونیستی پدرام نیز کاملاً در صف مقابله با ایرانیان آزادیخواه و سراسرِ تاریخ ایران زمین بود. رسالت وی نه عزت خواهی به مدنیت فارس بلکه تسلط اعرابِ شیعی بر ایران و تمامی عراق و سوریه و شرق میانه بود.

دومی - احمدشاه مسعود که با حکومت برهان الدین ربانی اش تهداب گذار تاریک ترین فصل سیاسی در تاریخ افغانستان بعد از حبیب الله کلکانی، و حفیظ الله امین بود و دقیقاً مانند جنگ سالارانِ رقیب اش چون حکمتیار، دوستم، مزاری، خالص، محمدی و محسنی، به قول مردم بانیِ «سگ جنگی های شهر کابل» شد، شاید از همین زاویه و دید نزد پدرام به سلیمانی شباهت داشته باشد.

و این دفاع دقیقاً زمانیست که! پدرام بدون اینکه کوچکترین نقشی در افشای سیاست های فاشیستی ایران علیه مهاجران افغان در ایران داشته باشد، لب، برای اظهارات وقیحانهء ظریف وزیر خارجهء جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با لطف الله نجفی زاده، نمی گشاید. اظهاراتی که در تمام افغانستان و ایران از جانب تمامی آزادی خواهان دو کشور به یکسان محکوم شد .

 

 

منبع: فیسبوک
 

 

 

 

 

  

 

 

توجه:

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org