طنز

یکشنبه، ۱۷ می  ۲۰۰۹

 

از قلم فضل الرحیم رحیم خبرنگار ازاد

 کنفرانس مشترک مطبوعاتی کاندیدان محدود ریاست جمهوری
 

گردانندهء کنفرانس با احساساتی که از عمق معده اش برخاسته و با حرارت جگر سوز همراه بود خطاب به حاضرین چنین گفت:

خبرکناران محترم، شما بهتر، بیشتر، تمام تر، کامل تر، مفصل تر و خالص تر در جریان هستید و می فهمید و آگاه هستید که امسال در همین نزدیکی ها و عنقریب به خیر و انشاالله به پول و سرمایهء خارجی یک انتخابات کاملاً کاغذ پیچ خارجی از تولیدات ناب، مشهور ترین کمپنی تولید انتخابات در کشور ما چالان و به کار انداخته می شود که بخاطر پوشش خارجی بودنش یک مسابقهء پر مصرف معمائی تحت نام انتخابات رئیس صاحب جمهور براه انداخته شده که اینک عدهء محدودی که تعداد شان از ۱۰+۱۰+۱۰+۱۰+۴= ۴۴ نفرک محدود خوشبختانه پائین نرفته خود را به انجام همین کارک آماده باش ساخته اند که از روی تصادف همی شان در برابر شما بیخار نشسته و آماده هستند که به پرسش های شما مردانه وار جواب بگویند. این شما و این هم شمار محدود کاندیدان ریاست جمهوری.

 خبرنگار آژانس گنس:

من از کاندید ممتاز، می پرسم که بالاخره طرح شما برای آبادی خاک، خاکدان شده ی ما چیست ؟

کاندید ممتاز:

- تشکر از خبرکنار آژانس گنس، که سلسله مراتب را در نظر گرفتند و سوالی خوبی را مطرح نمودند. باید خاطر نشان بسازم که آبادی و آباد سازی در قاموس ما به دو شکل تعریف شده، درج شده و نقل شده است.

۱- شکلی است که آبادی از داخل کشور ما آغاز می شود و بر همسایه ها و کشور های خارجی تاثیر می برد که من و همدستان من با این شکل بیخی مخالف و آشتی ناپذیر هستیم.

۲- شکلی است که از خارج اغاز می شود آهسته، آهسته، آهسته یک وقتی نی یک وقتی به داخل کشور ما انشاالله میرسد که پروسهء این شکل یعنی شکل دوم در همین هفت سال از "دوبی" آغاز شده است.

خبر نگار آژانس بد خوی:

شما کاندیدان غیر از عکس های رنگارنگ، پروگرامی هم برای ارایه کردن دارید یا نی؟

یک تعداد زیادی کاندیدان به یک آواز:

- رنگ ما ببین و حال ما بپرس، چهره های هر کدام ما بیانگر پروگرام ها و نیات ماست . . .

خبرنگار آژانس چُرتی:

پرسش من متوجه شما کاندید صاحب است. هدف شما از کاندید شدن چیست؟

کاندید:

قربان یک شب من آرام و قرار در خانه ام خوابیده بودم که یک نفر مرا ناحق از خواب بیدار کرد و برایم جنجال خلق کرد. هر قدر کوشش کردم که این آدم را به عدالت بکشانم نشد که نشد با خود تصمیم گرفتم که خود را کاندید ریاست جمهوری بسازم می شود چانس یاری کند و رئیس صاحب جمهور شوم و آنوقت انتقامم را از ان نفر بگیرم.

خبرنگار آژانس بی خود:

اگر شما محترم فعلاً حاضر باشید به سوالم لطفاً پاسخ بگویید، شما اگر چانس آوردید و رئیس صاحب جمهور شدید بیشتر چی کار های خوبی برای مملکت ما انجام می دهید.

کاندید:

من تلاش می کنم که تا مناسبات پاکستان و روسیه که برهم و درهم است را بهتر بسازم.

خبرنگار آژانس نق و فق:

شما کاندید صاحب محترم، اگر شما موفق شدید و چوکی ریاست جمهوری را کمائی نمودید، در مورد ختم جنگ چی برنامه دارید؟

کاندید:

برادر، جنگ از صلاحیت های رئیس جمهور کشور ما نیست، باز هم اگر چانس یاری کرد به تخت و بخت ریاست جمهوری رسیدم با مقامات خارجی یک رقم نی رقم خپ کرده این موضوع را مطرح می کنم که "آسیاب بابه هم اگر است به نوبت" پیشنهاد می کنم که آسیاب را به جای دیگر انتقال بدهند تشویش نکنید یک چاره می کنیم انشاالله.

در همین لحظه برق تالار با شنیدن اینطور جواب کلان بالا بلند، دو پای داشت دو پای دیگر هم قرض کرد رفت که رفت و کنفرانس مطبوعاتی از شدت تاریکی ناتمام ماند که ماند.

 

ختم

 ۱۷ می ۲۰۰۹

 

توجه !

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با کسب مجوز کتبی از «اصالت» مجاز است !

کليه ی حقوق بر اساس قوانين کپی رايت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد.

Copyright©2006 Esalat

  

www.esalat.org