دوشنبه، ۱۸ جنوری  ۲۰۱۰

فروشگاه بزرگ افغان فدای جنایت شد

صالحه (رشیدی)

In pictures: Kabul under attack

 

فروشگاه بزرگ افغان در مرکز شهر کابل و اولین مغازۀ بلند منزل در شهر کابل، که بنام مغازه بزرگ قاری امان (نوایی) شهرت داشته و شهریان کابل بهترین اجناس را در روز های عید و عروسی ها خریداری میکردند، یکی از لوکس ترین مغازه های شهر کابل بود.

بلی، امروز دیگر از فروشگاه بزرگ افغان صرف یک پیکر سوخته و سیاه چیزی دیگر به چشم نمی خورد، همین لحظه میسوزد و دودش فضای شهر کابل را که تیره است تیره تر ساخته همه می بینند که تعمیر در حال زار افتاده است.

امروز صد ها تن پول و سرمایه خود را از دست دادند. پول را می توان بدست آورد، اما جان صد ها تن که بسته به فامیل های بزرگ و کوچک بودند و هر کدام با امید از خانه های شان به طرف کار و بار هر روز به دکان های شان روان بودند دیگر در بین شهریان کابل زنده نیستند، امروز باز تعدادی زیادی سر پرست خانواده های شان را از دست دادند به یتیمان و بیوه زنان ما گروپ دیگری افزود شد. هنور اشک مردم نخشکیده بود که اشک های دیگر جاری شد. فاجعه های دستوری و سازمان یافته تاریخ و هویت ما افغانها را مورد تهاجم قرار داده است با تأسف که چادر سیاهی در شهر کابل و گلیم ماتم هموار شد، شهر باستانی و ماتم دیدۀ کابل یکبار دیگر قربانی حادثه ها میشود و هم شهریان عزیز کابل جز قربانی این وطن فروشان و کرسی نشینان فرومایه و تجاران دین و مذهب اند، در زیر ریش کرزی مهاجمین جا میگیرد و گروه های امنیتی مصروف عیش و نوش اند. واقعاً از قول ویکتور هوگو (ما ملت بر باد رفته استیم)، ملتی که هست و بودش از بین رفت و روزانه صد ها تن مردمان فدای خواسته و پُستهای خریده شده از سوی پارلمان میشوند، اعضای کابینه و سه قوۀ دولتی که اداره کننده آن اشخاص بی هویت اند با سر نوشت مردم مظلوم و بیچاره بازی میکنند اورگان های امنیتی مصروف کدام تجارت اند که امنیت کابل و شهروندان کابل که پایتخت است فراموش کرده اند و به ارزش های ملی توجه ندارند هویت هر کشور را ارزش های ملی و تمامیت ارضی آن تشکیل میدهد قوای امنیتی ما نه از ارزش های ملی دفاع کرده توانستند و نه از تمامیت ارضی!

اخبار مرتبط:

هنوز درگیریها در کابل ادامه دارد

په کابل کي د سختو نښتو سره يو ځای چاودني هم رامنځته کيږي

درگیری شدید در کابل؛ حمله طالبان به کاخ ریاست جمهوری

درگیری نیروهای طالبان در مرکز کابل با نیروهای امنیتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه!

 

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

www.esalat.org