سلامهای گرم و تمنیات نیک خودم را خدمت کارکنان و مسئولان سایت تابناک «اصالت» تقدیم میدارم!

ثانیاً، اگر واقعاً به دموکراسی، آزادی بیان و عقیده باور کامل دارید از شما خواهش میکنم نامۀ ام را بدون سانسور نشر نمائید.

با احترام، زرنگار از شهر مالمو

 

اصالت» در قبال نامۀ محترم زرنگار هيچ مسووليتي ندارد و با احترام به آزادي بیان و دموکراسي نميخواهد سانسور نمايد و دست رد به سينه نويسنده گان بزند)

 

در یکی از سایت های باند خایین و منحرف داکتر نجیب و حزب "وطن" نی «حزب وطن»، به خاطری که «حزب وطن» مربوط شادروان میرغلام محمد غبار مورخ شهیر افغانستان میباشد، بنام ابلاغیهء گروهکی ۷ نفری که خود را هم کمیته اجراییه، هم شورای مرکزی و هم "حزب وطن" می نامند، به چشمم خورد .با حرفهای اینها آشنایی دارم و میدانم که همیشه همان چند سخن بی معنای خود را تکرار میکنند:

شهید اکبر

مصالحه ملی

کودتا و فاجعه سقوط

پلان ملل متحد

ستون پنجم

تمام مولفین و نگارنده های این متن های مبتذل تکراری را با چونه و پودینه و پیشینهء شان می شناسم.

کسی را به کی جی بی، کسی را به استخبارات ایران و کسی را به سی آی ای ارتباط میدهند.

در حالیکه دیگر این حقیقت اظهر من الشمس شده است که هیچ فردی در افغانستان به اندازه شهید اکبر نجیب الله در سایهء کی جی بی راه نرفت و تا آخرهم فکر نکرد که سایهء خودش است.

نجیب الله تصور میکرد این سایهء خودش است.

آخرش هم در تبانی با حکمتیار و به مشوره یاران نیمه راه خاد خود به آی اس آی پاکستان پیوست و ح.د.خ.ا. را از بنیاد نابود ساخت. (نفرین به این خایین و مرتد!)

حالا دیگران شدند کی جی بی و استخبارات ایران و این نوچه های آی اس آی و حکمتیار که وظیفه شان خنجر زدن به پیکر جنبش مترقی از نام نجیب و مصالحه است، شدند مترقی، ملی و دموکرات(!)

مصالحه قبل از همه یک فرهنگ سیاسی است که بر محور وفاق و تفاهم میچرخد. در حالیکه بازمانده های باند نجیب همه را خایین، کودتاچی، ستون پنجم و ششم قلمداد میکنند و فقط این ۷ نفر بد کردار، بد اخلاق، دایم الخمر و فاسد پیشینه پاک و منزه اند.

بدون شک، در راس این همه حقه بازیهای تازه انترنتی پیوستون نام با همان شاه محمود مستمند قندهاری بداخلاق فاکولته زراعت که مبرا از دانش و فرهنگ سیاسی است قرار داشت. روغ لیونی (ذکریا یوسفزی- محجوب- تکسی ران) را هم یک دو دود چرس و یکی دوپیک دادند و مست کردند.

تا زمانی که این خنجرداران آی اس آی سخن بر زبان نیاورده بودند در سراسر جزایر منقسم جنبش مترقی سکوت و تحمل برقرار بود.

اما درست این پاچه گیرها بودند که شعله های خاموش را دوباره مشتعل ساختند و طبعا عکس العمل های کنونی همانند گذشته نبود.

این بار حتا فرید مزدکی بیچاره را که سالها مهر سکوت بر لب زده بود، به سخن آمد و رازهای نهفته را درسایت دیدگاه بیان کرد.

متن حرفهای فرید مزدک در مطلب بعدی نشر میگردد.

دوستان محترم زرنگار!

من با حرفهای محترم عبیدی یا محترم حمید روغ کاری ندارم.

آنها آدمهای بافهم اند و دیدگاه های معینی را بیان میدارند که پاسخ به آنها باید در قالب حرفهای بافت یافتهء اندیشه یی و سیاسی داده شود.

اما به آدمهایی مثل پیوستون، مستمند و روغ لیونی (ذکریای دایم الخمر و نیشه یی) با آن پیشینهء شخصی و سیاسی شرم آور شان میگویم:

وطندار ها شمارا خیره! خیریت است یا خریت؟

کجا میروید؟

چه میخواهید بگویید؟

شما با آن پیشینهء ننگین تان کجا و نهضت مترقی، تاریخ حزب، انقلاب و ببرک کارمل کجا؟

نجیب آنقدر بی کس بود که در حزب وطنش کدام آدم با سویه پیدا نشد تا به دفاع از آرمان بی آرمانش بر خیزد.

راستی درین روزها، حرفهایی زشتی از زبان افرادی همانند مستمند ها در پیرامون انقلاب ثور و زنده یاد ببرک کارمل خواندم که نه محمول بحث سیاسی شده میتواند و نه مولفهء طنز و استهزاء.

مرا هم از جریانهای روز هفت ثور، بویژه از تیرباران افراد بی گناه خانواده رییس جمهور در آن روز و استبداد امینی خوشم نمی آید.

چیزی نمیتوانم در ستایش آن بنویسم.

اما حقیقت دیگری راهم نمیتوانم فراموش کنم که استبداد و هزاران فاجعه اجتماعی آن زمان زمینه ساز تحرک و انقلاب شدند. و حرف دیگر اینست که هزاران شهید گلگون کفن حزب دموکراتیک خلق افغانستان بنام آرمانهای اصیل انقلاب جوانی و زنده گی خود را با ایثار بی بدیل تاریخ وقف کردند. آرمانهایی که در حیطهء خود پرستی های شهید اکبر تان نمیگنجید.

برای آرامش روح آن جان باختگان تاریخ، من انقلاب را به نکوهش نمیگیرم و آنچه سنگروف از زبان ببرک کارمل درباره انقلاب ثور نقل کرده جعل و اتهام بی پایه سنگروفهای روس و وطنی های باند نجیب است نه زاده تفکرات انقلابیون سرسپردهء افغانستان!

قبل از او هم فردی بنام مصطفی دانش چیزهایی از خود ساخت و پرداخت و در بی بی سی انداخت. این همانی بود که به حیرتان رفته بود و خود را نمایندهء حزب توده ایران معرفی کرده بود.

والسلام

زرنگار،

شهر مالمو،

۱۱ ثور ۱۳۹۱

 ویدیوی ذیل را تماشا کنید که نجیب الله خایین دربارۀ قوت های نظامی شوروی، کمک های انترناسیونالیستی و دوستی با شوروی ها چه میگفت:

 

 

 

 

 *   *    *

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org