وزارت شؤون اسلامی و اوقاف و شورای عالی عُلما و روحانیون جمهوری دموکراتیک افغانستان بمناسبت فرارسیدن بیست و هشتمین سالروز تخت نشینی امامت حضرتِ نور مولانا شاه کریم الحسینی چهل و نهمین امام فرقه شیعهء اسماعیلیه بهترین و صمیمی ترین تبریکات خویش را به شما برادران و خواهران اسماعیلیه افغانستان عزیز و مستقل و از طریق شما به تمام پیروان شیعهء اسماعیلیه جهان تقدیم میدارد.

برادران و خواهران مسلمان و مُتدین!

با پیروزی انقلاب ثور و بخصوص مرحلهء نوین و تکاملی آن بساط ظُلم و استبداد سلطنت فئودالی، استبدادی و استثماری آل یحیی برای ابد ریشه کن گردید ولی متأسفانه ارتجاع داخلی کشور ما یعنی همه آنکسانی که منافع شانرا از دست داده بودند، در پیوند و تبانی با ارتجاع منطقه جهان یعنی با حکومت نظامیگر پاکستان و آخوندهای مرتجع ایران تحت رهبری امپریالیزم بین المللی و در راس امپریالیزم ایالات متحدۀ امریکا، دوباره بخاطر منافع از دست رفتۀ شان جنگ اعلام ناشده یی را در کشور محبوب و انقلابی ما افغانستان مستقل و سربلند براه انداختند و شما می بینید که علی الرغم توطئه ها و دسایس شوم این نوکران گوش بفرمان دالر و کلدار علی الرغم خصلت طاغوتی و شیطانی آنها باز هم پروسۀ انقلاب ما پیروزمندانه به پیش میرود و مسلمانان زحمتکش کشور ما روز تا روز با همبستگی و پیوند عمیق با حزب دموکراتیک خلق افغانستان و دولت جمهوری دموکراتیک افغانستان از مزایای دستآوردهای انقلاب ثور و بخصوص مرحلۀ نوین و تکاملی آن مستفید می گردند.

هموطنان شریف اسماعیلیه! شما هموطنان شریف و مُتدین شاهد یک رویداد عظیم در کشور بودید، این رویداد عظیم و سترگ همانا تدویر لویه جرگه باشکوه ملی کشور ما بود که در آن نمایندگان شایسته و محبوب همۀ ملیت ها و مذاهب، اقوام و قبایل ساکن در کشور ما اشتراک ورزیدند و در فضای صمیمیت و محبت اخوت و برادری فیصله های مهمی را بخاطر تقویۀ حفظ صلح و آرامی در کشور به تصویب رسانیدند. نماینده گان لویه جرگه فیصله نمودند که اهداف والای حزب دموکراتیک خلق افغانستان و سیاست داخلی و خارجی دولت جمهوری دموکراتیک افغانستان به نفع توده های ملیونی مسلمانان زحمتکش کشور ماست، همچنان درین لویه جرگه فیصله بعمل آمد که فقط پیروزی کامل انقلاب ثور میتواند آینده مرفه و سعادتبار زنده گی مردم زحمتکش و مسلمان کشور ما را تضمین نماید، همچنان اشتراک کننده گان این لویه جرگه دوستی عنعنوی خلل ناپذیر افغان- شوروی را به نفع خلقهای هردو کشور و به نفع حفظ صلح در جهان و منطقه دانسته اند. در اسناد مصوب لویه جرگه از هموطنان ما تقاضا بعمل آمده است که دوشادوش قوای مسلح دلیر کشور بخاطر حفظ استقلال و تمامیت ارضی بخاطر قطع تجاوزات امپریالیزم و نوکران گوش بفرمان آن بخاطر قطع کشتن افغان توسط افغان بپا خیزند و ما ایمان راسخ داریم که شما برادران و خواهران وطندوست فرقهء شعیهء اسماعیلیه کشور ما به پیروی از حدیث مبارک "حب الوطن من الایمان" و به پیروی از ارشادات و فرامین امام زمان تان حضرت نور مولانا شاه کریم الحسینی که چنین میفرمایند: «اکنون میخواهم این فرمان را به ذهن بسپارید، اینجا وطن شماست در پیشرفتش سهیم شوید، پشتیبانش باشید.» . . . «مدنظر داشته باشید، آرزوی ما اینست که همچون گذشته پیوسته وفاداری خود را به کشور کهن سال افغانستان خود، بدولت ترقیخواه خود ابراز نمائید». دوشادوش دیگر هموطنان مومن و مسلمان تان سهم شایسته و بسزای تانرا در امر دفاع از دستاوردهای والای انقلاب ثور و بخصوص مرحلهء نوین و تکاملی آن اداء نمایید. سعادتمندی، خوشی و سرور زایدالوصفی درین جشن باشکوه و شادی آفرین برای همهء شما تمنا مینماییم. خداوند بزرگ یار و مددگار شما باد!

آمین یا رب العالمین

پیام وزارت شؤون اسلامی و اوقاف و شورای عالی علما و روحانیون جمهوری دموکراتیک افغانستان

(لُطفاً بر روی عکس زیر کلید کرده تا آن را به صورت بزرگ مشاهده نمایید)

 

 ارسالیی ذوالفقار علی حقداد از دیار کوهستانی سر به فلک کشیدۀ پامیر بدخشان

بازنویسی و تایپ کامپیوتری از ع . ق . فضلی

 

۱۹ فبروری ۲۰۱۷

 

 

 

 

توجه!

کاپی و نقل مطالب از «اصالت» صرف با ذکر منبع و نام «اصالت» مجاز است

کلیه ی حقوق بر اساس قوانین کپی رایت محفوظ و متعلق به «اصالت» می باشد

Copyright©2006Esalat

 

www.esalat.org